Keystone logo
© Prague Film School / Ali Shreim
Charles University First Faculty of Medicine

Charles University First Faculty of Medicine

Charles University First Faculty of Medicine

מבוא

אוניברסיטת צ'ארלס בפראג, הפקולטה הראשונה לרפואה: המחקר האקדמי עומד להשתנות

הפקולטה הראשונה לרפואה עם כמעט 1 200 אנשי צוות ו -3 400 סטודנטים מייצגת את הפקולטה לרפואה הגדולה ביותר בצ'כיה. היא מהווה חלק בלתי נפרד מאוניברסיטת צ'ארלס בפראג מיסודה על ידי מלך בוהמיה וקיסר האימפריה הרומית הקדושה שארל הרביעי בשנת 1348. ככזו היא גם הפקולטה הרפואית הוותיקה ביותר במרכז אירופה.

עם זאת, לא רק ההיסטוריה המלכותית והמדדים הכמותיים המרשימים יספיקו כדי להפוך את המוסד למוצלח ותחרותי. זה חייב להיות רעיונות, אנשים, יכולות וניהול, שלבסוף יהיו אחראים לעתיד, לרווח ולשירותיות של כל מוסד. כדי לממש את משימתנו ולשקף לא רק את עוצמתם וחיוניותם של תוכניות המחקר של הפקולטה, אלא גם את עמדתנו הלאומית ושאיפותינו הבינלאומיות, אנו מאשרים את המטרות הבאות:

  • להיות מרכיב דינאמי של מערכת החינוך הרפואית באירופה
  • לנהל את המחקר הביו-רפואי המוביל בתחום הרחב יותר של אזור המחקר האירופי
  • להיות מוכר כחבר בעל ערך בקהילה המקומית.

בהקשר הזה:

אנו כאן כדי ללמד אנשי מקצוע רפואיים לעתיד: אנו מספקים תוכניות לתואר ראשון, בוגר ומקצועי באיכות אקדמית גבוהה ביותר, הנלמדות בשפה הצ'כית או בשפה האנגלית, ורודפות אחר מלגות בעלות משמעות בינלאומית. מצוינות אקדמית, גירוי יצירתיות וסקרנות אינטלקטואלית הם הערכים המדורגים ביותר בהערכה פנימית תקופתית של צוות ההוראה שלנו. הפקולטה מעודדת ותומכת בחניכי מחקר מצטיינים ותוכניות הכשרה למחקר.

אנו מחפשים כישרונות: הסטודנטים שלנו מגויסים מרחבי אירופה, אמריקה, אסיה ואפריקה ותוכניות הלימוד שלנו מוסמכות באופן קבוע באירופה ובארה"ב.

המדע הוא העתיד של כולנו: הפקולטה משקיעה רבות בתשתיות מחקר. המעבדות שלנו מנצלות כמעט את כל הטכנולוגיות החדישות ביותר שבידי צוות נלהב בעל ניסיון ומוניטין בינלאומיים. מימון שנוצר מפעילות מדעית מייצג לאחרונה את רוב תקציב הפקולטה.

שינוי התמונה של אירופה המשותפת שלנו: הפקולטה עצמה נהנית מדיאלוג "במקום" של חוקרים ורופאים. צוותי המחקר שלנו מעורבים במספר פרויקטי מחקר לאומיים המדגישים שיתוף פעולה בין מדעים בסיסיים ומדעים קליניים, יחד עם חוקרים בתחומים אחרים ממוסדות חוץ -טבעיים. חשוב לציין שהעיסוק שלנו בצוותים בינלאומיים ובפרויקטים של האיחוד האירופי גדל באופן חד.

הפיכת מדענים ליזמים: התוצאות שלנו מוכיחות מחויבות יוצאת דופן למחקר בסיסי, קליני ויישומי. הנהגת הפקולטה יחד עם הנהלת האוניברסיטה בונה נהלים סטנדרטיים של העברת הטכנולוגיה וקשר win-win אקדמי-תעשייתי בהתאם לכללים האירופיים הקיימים.

מעבר לגבולות קהילת המו"פ: מומחי הפקולטה מעורבים באופן קבוע בפופולריות של המדע בקרב הקהילה ומהצד שלהם הם מקדמים את המודעות לבריאות הציבור. בשיתוף עם עיתונאים ותקשורת, הרופאים והחוקרים שלנו מתמקדים בבעיות הגדולות ברפואת הציבור, אך גם עוזרים בהפצת עובדות מדעיות בסיסיות, הסבר כיצד המדע עובד ומתפתח. החזון שלנו הוא לסייע בבניית החברה המבוססת על ידע במונחים רחבים יותר.

הסגל

הפקולטה הראשונה לרפואה היא אחת מארבע הפקולטות המייסדות של אוניברסיטת צ'ארלס בפראג. הפקולטה הראשונה לרפואה נוסדה בשנת 1348 בין חמש עשרה בתי הספר לרפואה הוותיקים בעולם.

ההוראה והמחקר בפקולטה שלנו מכסים כמעט את כל קשת הרפואה ומקצועות הבריאות ממגוון מדעי היסוד ועד להתמחות קלינית. כמה תחומים ייחודיים לבית הספר שלנו ברמה הלאומית. אנו מכינים רופאים עתידיים, מדענים ואנשי מקצוע בתחום הבריאות בצורה מודרנית וידידותית. מכיוון שאיננו רק הוראה, אלא גם מוסד מחקר, אנו מביאים לחינוך את הממצאים והטכנולוגיה המודרניים ביותר.

השכלה אוניברסיטאית בפקולטה הראשונה לרפואה מספקת מספר תוכניות שונות. המספר הגדול ביותר של סטודנטים לומד תכנית של שש שנים ברפואה כללית (המובילה לתואר MD), או תוכנית חמש שנים לרפואת שיניים (המובילה לתואר DMD).

שתי תוכניות קליניות אלה מוצעות בשפות האנגלית והצ'כית. ישנן שלוש עד ארבע שנים נוספות לתואר ראשון במקצועות הבריאות (למשל סיעוד והתמחויות אחרות), חלקן עם אופציה לתואר שני, המוצעות עד כה רק בשפה הצ'כית. יש גם תוכנית תואר שלישית תוססת עם רוב ההתמחויות המוצעות באנגלית. אנו גם מכינים רופאים לבחינות הלוח. כמו כן, חשוב לציין כי קיימות תוכניות שונות בתשלום עבור סטודנטים לתואר שני. מתקני ההוראה שלנו מודרניים ונוחים, החל מאולמות וחדרי סמינרים דרך מעבדות, חדרי לימוד וחדרי מחשבים. רוב מתקני ההוראה ממוקמים במבנים היסטוריים במרכז פראג, ליד קרלובו נמסטי, IP פאבלובה ואלברטוב. הוראה קלינית (מעשית) מתרחשת בעיקר בבית החולים האוניברסיטאי הכללי, עם כמה סיבובים קליניים בבית החולים מוטול, בית החולים תומייר, בית החולים נא בולובצ'ה ובית החולים הצבאי הכללי.

בוגרינו מוצאים תעסוקה בקלות בצ'כיה ובשאר העולם. 99,7 % מתוך 640 הבוגרים (בין 1997 ל -2015) מצאו השמה בתוך 6 חודשים מיום הלימודים.

מיקומים

  • Prague

    Charles University in Prague, First Faculty of Medicine Kateřinská 32 121 08 Prague 2 Czech Republic, , Prague

    שאלות