תכנית תואר שני משותף באינפורמטיקה של בריאות

כללי

תיאור התכנית

karolinskaתכנית התואר השני במידע אינפורמטיקה לבריאות מכוונת לסטודנטים המעוניינים בטכנולוגיית מידע ויישומה בתחומי הרפואה והבריאות. תלמד שיטות להפוך את הבריאות לבטוחות יותר, יעילות יותר ואיכותיות יותר באמצעות מידע וניהול ידע מבוסס מחשב.

מצגת תוכנית

התלמידים עשויים לקבל הכשרה ראשונית במדעי הבריאות או במדעי המחשב. במהלך הסמסטר הראשון לומדים סטודנטים בעלי רקע טכני קורסים במדעי הרפואה הבסיסיים, ארגון וניהול הבריאות, ואילו סטודנטים עם רקע בתחום הבריאות לומדים מדעי המחשב והמערכת הבסיסיים. הסמסטר הראשון מסתיים בקורס משותף במערכות מידע לבריאות.

karolinska2

הסמסטר השני עוסק בשיטות בסיסיות של אינפורמטיקה לבריאות לצורכי הנדסת צרכי דרישות, שיטות להערכת היבטים שונים של מערכות מידע בתחום הבריאות במהלך הביצוע ולאחריו וכן תקני אינפורמטיקה בנושא בריאות. יתרה מכך, התלמידים יקבלו היכרות עם שיטות מדעי הנתונים ויתקיים קורס בשיטות מדעיות ברמה מתקדמת.

הסמסטר השלישי מספק מבוא לניהול פרויקטים בהם ייושמו שיטות מדעי נתונים שנחקרו בעבר בצורה של פרויקט. יתרה מזאת, לסטודנטים יש אפשרות לבחור קורס באבטחת מידע או יזמות. הם גם יקבלו תובנה בנושאי מחקר עדכניים במידע אינפורמטיבי על בריאות באמצעות קורס שמכין את הסטודנטים למחקרים מדעיים משלו. הסמסטר הרביעי והאחרון מורכב מתזה בה הסטודנטים מבצעים מחקר מדעי גדול יותר.

התוכנית ניתנת על ידי Karolinska Institutet במשותף עם אוניברסיטת שטוקהולם, והסטודנטים מקבלים תואר משותף משתי האוניברסיטאות.

קרא עוד כיצד מובנית התוכנית בתכנית הלימודים .

karolinska3אפשרויות קריירה

יישום IT בתחום הבריאות מחייב אנשים עם הבנה מוצקה של צרכי מגזר הבריאות וגם את חוזקות ומגבלות הטכנולוגיה. המומחיות הבין תחומית הייחודית של אינפורמטיקאית לבריאות, הופכת אותו / היא למותאם במיוחד לתפקיד מתאם וגישור בין שני התחומים הללו. אנשי מידע רבים בתחום הבריאות עובדים כמנהלי פרויקטים. תפקידים נפוצים אחרים הם CMIO (קצין מידע רפואי ראשי) או CCIO (קצין מידע קליני ראשי), מנהלי IT, אינפורמטיקאים קליניים, מומחי יישומים, אנליסטים בדרישות, מומחי מערכות, מפתחי מערכות, מעצבי אינטראקציות, מעריכים וחוקרים.

עוד מידע

למידע נוסף על יישום, דרישות כניסה וספציפיות לבחירה, בקר באתר התוכנית המשותפת למידע על בריאות מידע באתר הבריאות של Karolinska Institutet .

עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

Karolinska Institutet is a one-faculty university dedicated solely to the medical and health sciences, with a reputation for top quality research and innovation. Karolinska Institutet is consistently ... קרא יותר

Karolinska Institutet is a one-faculty university dedicated solely to the medical and health sciences, with a reputation for top quality research and innovation. Karolinska Institutet is consistently ranked in the top 50 universities globally and the top 10 medical universities in Europe. קרא פחות