תכנית לתואר שני במדעי התזונה

כללי

תיאור התכנית

מדעי התזונה הוא תחום מתרחב, רב תחומי, הבוחן את תפקיד הדיאטה בבריאות האדם. תכנית התואר השני במדעי התזונה מעניקה לתלמיד ידע מעמיק על בסיסו המדעי ושיטות המחקר בתחום. ידע זה רלוונטי לחינוך לדוקטורט או לעבודה אחרת הקשורה לתחום התזונה.

karolinska

מצגת תוכנית

לאורך ההיסטוריה נשמעו טענות רבות בנוגע לתפקיד הדיאטה על בריאותנו. במהלך העשורים האחרונים האחרונים חלה התפתחות אדירה בתחום והידע התזונתי גדל משמעותית. תכנית התואר השני במדעי התזונה שמה לה למטרה להגדיל את כישורי התלמיד בעבודה עצמאית בתחום התזונה מטעמים מדעיים. תחומים שנמצאים בסמסטר הראשון של התוכנית כוללים כיצד סוגים שונים של מחקרים תורמים לידע המהווה את הבסיס להמלצות התזונה והפעילות הגופנית, תוך התחשבות בהיבטי הקיימות. כלול גם ידע מעמיק במנגנונים מולקולריים וגנטיים שבבסיס השפעת הדיאטה על האורגניזם. מתמודדת גם מתודולוגיית הערכה לגבי צריכת תזונה, פעילות גופנית וכושר, תוך התמקדות בהבנת התוקף, תחולתן והערכת התוצאות. בחלק הראשון של התוכנית, שיטות למניעת מחלות ולקידום הרגלים תזונתיים בריאים ופעילות גופנית, למשל באמצעות טכנולוגיית אינטרנט וטלפונים ניידים. נקודות מבט והשוואות עולמיות כלולות בכל הקורסים.

karolinska3
הסמסטר השני מורכב מפרויקט תואר הכולל 30 נ"ז. כאן יש לסטודנט אפשרות לבחור פרויקט ללימוד מעמיק, תלוי ברקע ובאינטרס שלו, בתחומים שונים של מחקר תזונתי. לדוגמא, הפרויקט יכול להיות מולקולרי, פיזיולוגי, קליני, אפידמיולוגי או בריאות הציבור.

קרא עוד כיצד מובנית התוכנית בתכנית הלימודים .

karolinska3

אפשרויות קריירה

התוכנית מכינה את התלמיד ללימודי דוקטורט נוספים או לעבודה אחרת המתייחסת לתחום התזונה בו נדרשת הבנה של העקרונות המדעיים. לדוגמא זה יכול להיות בעבודה המקדמת בריאות במגזר הפרטי או הציבורי, לאומית או בינלאומית.

עוד מידע

למידע נוסף על יישום, דרישות כניסה וספציפיות לבחירה, בקרו בתוכנית לתואר שני במדעי תזונה באתר Karolinska Institutet .

עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

Karolinska Institutet is a one-faculty university dedicated solely to the medical and health sciences, with a reputation for top quality research and innovation. Karolinska Institutet is consistently ... קרא יותר

Karolinska Institutet is a one-faculty university dedicated solely to the medical and health sciences, with a reputation for top quality research and innovation. Karolinska Institutet is consistently ranked in the top 50 universities globally and the top 10 medical universities in Europe. קרא פחות