תוכנית לתואר שני במדעי התזונה

כללי

תיאור התכנית

מדע התזונה הוא תחום בינתחומי מתרחב, אשר בוחן את תפקיד התזונה בבריאות האדם. תכנית המאסטר במדעי התזונה מעניקה לסטודנט ידע מעמיק על הבסיס המדעי שלו ושיטות המחקר בתחום. ידע זה רלוונטי ללימודי דוקטורט או עבודה אחרת הנוגעת לתחום התזונה.

הצגת ערוצים

לאורך ההיסטוריה יש כבר טענות רבות לגבי תפקיד התזונה על הבריאות שלנו. בעשורים האחרונים חלה התפתחות עצומה בתחום והידע התזונתי גדל באופן משמעותי. תכנית המאסטר במדעי התזונה נועדה להגביר את כישוריו של התלמיד בעבודה עצמאית בתחום התזונה על בסיס מדעי. התחומים הנלמדים בסמסטר הראשון של התכנית כוללים את האופן שבו סוגים שונים של מחקרים תורמים לידע המהווה את הבסיס להמלצות דיאטה ופעילות גופנית, תוך התחשבות גם בהיבטים של קיימות. ידע מעמיק של המנגנונים המולקולריים והגנטיים העומדים בבסיס השפעת התזונה על האורגניזם נכלל גם כן. מתודולוגיית הערכה של צריכת התזונה, פעילות גופנית וכושר, תוך התמקדות בהבנת תוקף, תחולת והערכת התוצאות. בחלק הראשון של התכנית נכללות שיטות למניעת מחלות ולקידום הרגלי תזונה ופעילות גופנית בריאים, למשל באמצעות האינטרנט וטכנולוגיית הטלפון הסלולרי. הפרספקטיבות וההשוואות הגלובליים כלולים בכל הקורסים.

הסמסטר השני מורכב מפרויקט מדרגה המורכב מ -30 נ"ז. כאן לסטודנט יש אפשרות לבחור פרויקט ללמוד מעמיק, תלוי הרקע שלו או שלה עניין, בתחומים שונים של מחקר תזונתי. לדוגמה, הפרויקט יכול להיות מולקולרי, פיזיולוגי, קליני, אפידמיולוגי או בריאות הציבור מוכווני.

תוכנית מתאר

* עשוי להיות כפוף לשינויים

סמסטר 1

  • דיאטה ובריאות - בסיס מדעי, המלצות וקיימות (7.5 נ"ז)
  • דיאט א.ד.ד - מנגנונים מולקולריים וגנטיים (7.5 נ"ז)
  • דיאטה, פעילות גופנית וכושר - הערכה והערכה (7.5 נ"ז)
  • תזונה מונעת - התערבויות, e-health ו- mHealth (7.5 נ"ז)

סמסטר 2

  • תואר שני במדעי התזונה (30 נ"ז)

אפשרויות קריירה

התוכנית מכינה את התלמיד ללימודי המשך או עבודה אחרת הקשורה לאזור התזונה שבו נדרשת הבנה של העקרונות המדעיים. לדוגמה זה יכול להיות בקידום הבריאות עבודה במגזר הפרטי או הציבורי, ארצית או בינלאומית.

דרישות כניסה ספציפיות

בעל תואר ראשון או תואר אקדמי שווה תואר ראשון לפחות 180 נ"ז בביו-רפואה, ביולוגיה, ביולוגיה תאית ומולקולרית, רוקחות, כימיה, רפואה, תזונה, ביוטכנולוגיה או שווה ערך. מיומנות באנגלית מקבילה לקורס בית הספר התיכון השוודי אנגלית 6 / אנגלית B.

ניתן לתעד בקיאות בשפה האנגלית על ידי מבחנים מוכרים בעולם כגון TOEFL, IELTS או תיעוד אחר, אשר על פי התקנות מאשר את שוויון אנגלית 6 / אנגלית B בבית הספר התיכון השוודי.

דמים

אם יש לך אזרחות בתוך האיחוד האירופי / EEA, או שוויץ, אינך נדרש לשלם דמי יישום או הלימוד.

דמי רישום

900 SEK

שכר לימוד

  • סך הכל: 200 000 SEK
  • פרק ראשון: 100 000 SEK
עדכון אחרון: ספטמבר 2017

אודות בית הספר

Karolinska Institutet is a leading medical university whose mission is to improve people's health through research and education. Karolinska Institutet's mission is to improve people's health through ... קרא יותר

Karolinska Institutet is a leading medical university whose mission is to improve people's health through research and education. Karolinska Institutet's mission is to improve people's health through research, education and information - always with the patient in focus. קרא פחות