תוכנית לימודים לתואר שני ברוקחות

כללי

תיאור התכנית

הפקולטה לרוקחות מציעה תכנית לימודים לתואר שני ברוקחות לרפואה (5 שנים, 10 סמסטרים), הכוללת ניסיון של הכשרה מעשית בת 6 חודשים בבתי מרקחת קהילתיים (ציבוריים ו / או בית חולים) בסלובקיה או באיחוד האירופי. תכנית הלימודים המומלצת מורכבת מקורסי בחירה חובה, חובה וקורס בחירה לזכייה של לפחות 300 נ"ז. תכנית הלימודים בבית מרקחת מוסמכת במלואה על פי התקנות החוקיות של האיחוד האירופי, ותואר שני ברוקחות שהונפק על ידי אוניברסיטת קומניוס מוכר בכל שאר המדינות החברות באיחוד האירופי, כמו גם ברחבי העולם.

“Be able to love, heal and accept yourself, so you can then offer these gifts to others”

חינוך

הבוגר מתכנית הלימודים ברוקחות מוגדר על ידי ידע ברמה גבוהה ומיומנויות מעשיות בתחומים כימיים, ביולוגיים, רפואיים ובמיוחד תחומי תרופות. לבוגר ידע מעמיק בכל מה שקורה למוצר רפואי באורגניזם האנושי; השפעותיו והשפעותיו השליליות; כמו גם את ההיבטים הבריאותיים והחברתיים של השימוש בתרופות. בוגרי לימודיו בוגר הטכנולוגיות התרופות, התרופות, הכימיות, המיקרוביולוגיות, הביולוגיות על מוצרים רפואיים לשימוש אנושי. הבוגר יכול להעריך נתונים מדעיים על מוצרים רפואיים ולספק מידע קשור על סמך מיומנות כזו. לבוגר ידע הולם בדרישות משפטיות ואחרות הקשורות לתרגול תרופות. תוכנית הלימוד עומדת במלואה בהנחיות 2005/36 / EC של הפרלמנט האירופי והמועצה להכרה בכישורים מקצועיים.

סינגולריות
הבוגר הוא רוקח, איש מקצוע מיומן ומומחה אמיתי, אשר היחיד בחברה יודע הכל על תרופות, מוצרים רפואיים והשפעותיהם.

מומחיות
בוגר תכנית הלימודים בבית מרקחת מוגדר על ידי ידע ברמה גבוהה ומיומנויות מעשיות בתחומים כימיים, ביולוגיים, רפואיים ובמיוחד תחומי תרופות. הבוגר בעל ידע מעמיק בכל מה שקורה לתכשיר רפואי באורגניזם האנושי; השפעותיו והשפעותיו השליליות; כמו גם את ההיבטים הבריאותיים והחברתיים של השימוש בתרופות.

ניסיון
הבוגר מסוגל לשלוט בניסויים בטכנולוגיות תרופות, תרופות, כימיות, מיקרוביולוגיות, ביולוגיות על תרופות לשימוש אנושי. הבוגר יכול להעריך נתונים מדעיים על מוצרים רפואיים ולספק מידע קשור על סמך מיומנות כזו. לבוגר ידע הולם בדרישות משפטיות ואחרות הקשורות לתרגול תרופות.

פוטנציאלים
הבוגרים יכולים לממש את הפוטנציאלים שלהם בתחום הבריאות בבתי מרקחת מסוגים שונים (ציבוריים, בית חולים), במכונים לבקרת איכות התרופות בכל הרמות, באתרי עבודה של בית מרקחת קלינית, ביוכימיה קלינית, שירות היגייני, תעשיית התרופות, ייצוג מסחרי של חברות תרופות, חברות הפצה, מחקר, השכלה של אנשי מקצוע בתחום הבריאות וכו '.

הגשמה
בוגרי הפקולטה תמיד מתקבלים בברכה משוק העבודה והם יכולים למצוא בקלות רבה קריירות אטרקטיביות בעלות מימוש אישי וכלכלי, לא רק ברפובליקה הסלובקית ובמדינות ביתם אלא גם ברחבי העולם.

קבלה

הכניסה לשנת 2020/2021 פתוחה כעת. המועד האחרון להגשות הוא 31 ביולי 2020. המועמדים נדרשים לעבור בחינת כניסה, בין אם מדובר בעיתון ובין אם באופן מרחוק באמצעים אלקטרוניים. מבחני הקבלה נכתבים באנגלית ומורכבים מ 100 שאלות MCQ בביולוגיה (50 שאלות) וכימיה (50 שאלות), המבוססות על תיכון כללי / תיכון כללי.

עובדות

 • כ -1,500 סטודנטים, מתוכם כ -15% סטודנטים בינלאומיים ממדינות שונות
 • 11 מחלקות הוראה מתמחות
 • 2 בתי מרקחת להוראה משלהם המשמשים גם בתי מרקחת קהילתיים
 • מעבדות וחדרי הרצאות חדשים עם ציוד עדכני
 • צוות הוראה מוסמך מאוד ובעל ניסיון רב בתחום ההוראה והמחקר הארצי והבינלאומי
 • כל רמות ההשכלה לרוקחות, כולל PharmD לאחר התואר הראשון ותואר שלישי. תוכניות, התמחות וכו '.
 • תוכניות חילופי דברים בינלאומיות, כולל חוזים דו צדדיים עם 30+ אוניברסיטאות שותפות באירופה, אסיה וארה"ב
 • מרכז המצוינות המדעי, מעבדות מדעיות מרכזיות, פרויקטים מחקריים שונים
 • גן צמחי מרפא גדול
 • הספרייה המרכזית
 • ציוד כושר וכושר
 • קנטינות וקפיטריות משלו

יוקרה
הפקולטה לרוקחות באוניברסיטת קומניוס היא הפקולטה היחידה מסוגה בסלובקיה. הפקולטה מגדלת אנשי מקצוע ברוקחות מקוריים על ידי שילוב ידע ממדעי הטבע והרפואה וכן ממדעי התרופות הספציפיים.

מסורת
לימודי אוניברסיטת פרמצבטיקה בסלובק קיימים למעלה מ- 70 שנה ולמעלה מ -11,000 סטודנטים סיימו את הפקולטה לרוקחות בברטיסלבה.

הסמכה
תכנית הלימודים בית מרקחת עומדת במלואה בהנחיות האיחוד האירופי 2005/36 / EC של הפרלמנט האירופי והמועצה להכרה בכישורים מקצועיים.

White work table with notes, smartphone and laptop

עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

The Faculty of Pharmacy is part of the greatest, oldest and outstanding University in Slovakia. Comenius University in Bratislava is a modern European university which in 2019 was celebrating its 100t ... קרא יותר

The Faculty of Pharmacy is part of the greatest, oldest and outstanding University in Slovakia. Comenius University in Bratislava is a modern European university which in 2019 was celebrating its 100th anniversary. It is the only Slovak university to be regularly ranked in the international rankings of the best universities in the world. With thirteen faculties, it offers the widest selection of study programs (over 800) at three levels, and several of these study programs are the only ones of their kind offered in Slovakia. There is a wide range of areas of human knowledge to choose from when studying, be it in medicine, the humanities, and social sciences, the natural sciences, mathematics, theology, and much more. קרא פחות