תואר שני בקטליזה מתקדמת ובמודלים מולקולריים (MACMoM)

כללי

תיאור התכנית

ה- IQCC מציע לתואר שני במתמטיקה מתקדמת ומולקולרית (MACMoM) עם התחייבות להעביר את המחקר העדכני ביותר בכימיה חישובית ובקטליזה לאנשי מקצוע עתידיים.

סטודנטים פוטנציאליים הם בעיקר בוגרי כימיה, אך המאסטר פתוח גם לבוגרי ביוטכנולוגיה, הנדסה כימית ומדעי חומרים, המעוניינים להמשיך בקריירה במחקר, חדשנות ופיתוח, הן בענף והן באוניברסיטה, דרך גישה ל לימודי דוקטורט.

הקורס מקנה לסטודנטים את הכישורים הדרושים להתמודדות עם תכנון של סינתזה חדשה של מוצרים המבוססים על תהליכים המוזזים על ידי מתכות מעבר, שילוב הדרכים הסינתטיות החדשניות ביותר, והכוונת התלמידים לכיוון מתודולוגיות קטליטיות בר-קיימא, יעילות וחסכוניות יותר. מאסטר זה מעניק לסטודנטים גם את האפשרות לנסות גישה תיאורטית או חישובית יותר לנושא.

laboratory, analysis, chemistryjarmoluk / Pixabay

מבנה הקורס

ה- MACMoM מבנה את תכנית הלימודים בהכשרה כפולה: יישום קטליזה שמטרתה פיתוח תהליכים קיימא חדשים בסינתזה כימית, והכימיה החישובית מיושמת במיוחד להבנה ושיפור תהליכים אלה.

זהו קורס מכוון בינלאומי הכולל 60 נקודות זכות בחטיבת תעודת סל (שנה אקדמית מלאה מאוקטובר עד יוני), הנלמד כולו באנגלית. הקורס מיועד סביב מערכת מודולרית של הוראה והערכה, עם מודולים המכסים את מגוון התיאוריה והיישומים של הקטליזה. הקורס מחולק לשלוש תקופות, כאשר כל אחת מהן מכסה בערך רביעי.

התקופה הראשונה (אוקטובר עד דצמבר) מוקדשת לרוב מודולי הליבה של הקורס. התקופה השנייה (ינואר עד פברואר) כוללת ליבה אחת ואת המודולים האופציונליים (עד 12 ECTS). התקופה האחרונה (מרץ-יוני) מבלה אז בעיקר על פרויקט המחקר של המאסטר. זה האחרון יכול להתבצע א) במעבדות IQCC בפארק המדע והטכנולוגיה של אוניברסיטת גירונה, ב) בשיתוף עם התעשייה הכימית או התרופות, בעיקר באזור גירונה / ברצלונה, או ג) באחרת אוניברסיטת אירופה / מרכז מחקר.

מודול מיוחד של תקשורת מדעית והעברת טכנולוגיה משתרע על פני רוב השנה האקדמית.

הערכה והסמכה מודוליים עשויים לסבול משינויים קלים בכל שנת לימודים. פרטים מיוחדים של כל שנת לימודים וחומרים מסופקים דרך האינטראנט של UdG (רק לסטודנטים)

הרביעי הראשון

 • יסודות הקטליזה (6 ECTS)
 • יסודות הכימיה החישובית (6 ECTS)
 • מעבדות תיאורטיות-ניסיוניות משולבות: אפיון מבני וספקטרוסקופי (6 ECTS)
 • אתגרים בסינתזה אורגנית מודרנית (6 ECTS)

הרביעי השני

 • מעבדות תיאורטיות-ניסוי משולבות: מנגנוני תגובה (6 ECTS)
 • תקשורת מדעית והעברת טכנולוגיה (6 ECTS)

בנוסף 12 ECTS לבחירה:

 • קטליזה בת קיימא (4 ECTS)
 • קטליזה לייצור אנרגיה (4 ECTS)
 • תכנון והדמיה של מולקולות ביו-אקטיביות (4 ECTS)
 • כלים חדשים לניתוח מליטה כימית (4 ECTS)
 • פרקטיקות חיצוניות בתעשייה (12 ECTS)

הרביעי השלישי

 • עבודת גמר (12 ECTS)

פרויקט המחקר לתואר שני ייבחר מרשימת האפשרויות המוצעות על ידי צוות המחקר של המכון לכימיה חישובית וקטליזה, בדרך כלל בתחום שיש בו עניין מחקרי עכשווי. לחלופין, פרויקט המחקר עשוי להתבצע במעבדות מחקר ופיתוח של אחת החברות השותפות שלנו או אוניברסיטאות אירופאיות.

ניתן לגשת לחומרי קורס מקוונים דרך מערכת Moodle Intranet של האוניברסיטה (משתמשי UdG בלבד).

עבודת גמר - אקדמית

סטודנטים יכולים לבצע את עבודת המחקר שלו בהנחיית הצוות האקדמי שלנו או חוקרים אחרים של המכון לכימיה וחישוב קטליזה ו / או המחלקה לכימיה של Universitat de Girona . פרויקטים לתואר שני עשויים להתבצע גם באוניברסיטאות אחרות של מרכזי מחקר, באמצעות הסכם מתאים. בתוך האיחוד האירופי, אפשרות כזו עשויה להיות ממומנת בחלקה באמצעות Erasmus + לתכנית חניכות.

סטודנטים רשומים מעודדים ליצור קשר ישיר עם קבוצות מחקר כדי להקים את המורה שלו ואת עבודתו לתזה. הקצאה רשמית של הפרויקטים לסטודנטים תתבצע באופן פנימי תוך שימוש במצע לתזה לתואר ראשון ושני ובסטאזות של הפקולטות למדעי המדינה של ה- UdG בבוא העת.

הסטודנטים צפויים להקדיש למשרה מלאה את עבודת המחקר שלהם מאמצע מרץ עד ההגנה הציבורית סביב אמצע יולי או אמצע ספטמבר האחרון.

התמחות בחברות

התמחות בחברה היא מודול אופציונאלי של המאסטר (מודול B7, 12 ECTS). ההוראה בכיתה מתחילה בסוף ספטמבר ומסתיימת בפברואר של השנה הבאה. בשלב זה התלמידים יכולים לבצע התמחות במשרה מלאה בחברה עד 4-5 חודשים ובסך הכל 750 שעות. הכנסה רגילה מתחילה ב -400 € / עש.

במקרה זה, עבודת המאסטר תשויך לעבודות שבוצעו בחברה. זה אחראי על ידי האדם האחראי של החברה וחבר ב- IQCC (כך שהוא עשוי להתבצע באופן חלקי גם במעבדות המחקר של IQCC).

כמה הצעות התמחות של השותפים שלנו יפורסמו באתר זה (עקבו אחרינו גם בטוויטר או בפייסבוק לקבלת עדכונים). לאחר ההרשמה וברגע שהקורס לתואר שני יתחיל, ההצעות הרשמיות יפורסמו באמצעות המערכת המקוונת הפנימית שפותחה על ידי ה- Facultat de Ciencies עבור עבודות תואר B ו- M Sc. סטודנטים המעוניינים חייבים

 1. צרו קשר עם רכז המאסטר. יהיו יותר הצעות מאלו המפורסמות באתר שלנו.
 2. המשך דרך ההרשמה למאסטר ובחר "התמחות בחברה" כמודול האופציונאלי

החברות יבצעו בחירות בין הבקשות שהתקבלו. המועמדים שנבחרו יתבשרו כראוי, ועליהם לפנות לרכז המתאר לאישור קבלתם.

השלב האחרון הוא למסד את הסכם שיתוף הפעולה בין האוניברסיטה, החברה והסטודנט, תוך קביעת תנאי ההתמחות כמו הארכה, תגמול וכו '. זה יבוצע על ידי שירות הניהול הראוי של הפקולטה למגורים.

איך ליישם

גישה וקבלה

על המועמדים להיות בעלי תעודה ארצית המעניקה את הציון לתואר ראשון בתחום התואם את זה של קורס התואר השני שנבחר, או תואר שווה ערך.

התואר הראשון הרשמי תואר עם גישה ישירה לתואר שני הוא כימיה. סטודנטים בעלי תואר ראשון קשור תארים כמו בית מרקחת, ביוכימיה, ביוטכנולוגיה, הנדסה כימית או מדעי חומרים יכולים גם לגשת לתואר שני, בתנאי שיש להם ידע מוכח בכימיה אורגנית, קינטיקה כימית ותרמודינמיקה.

נדרש ידע באנגלית השווה לרמת ה- B2 של המסגרת האירופית המשותפת להתייחסות לשפות. מתקבלת גם רמת B2.1 שהושגה לאחר סיום לימודי B.Sc באוניברסיטאות קטלוניות.

במידת הצורך, ועדת הקבלה יכולה לארגן ראיונות עם המועמדים שאינם בעלי התואר הנדרש בכדי להעריך האם התלמיד יצליח לעקוב אחר תכני הקורס.

היישום כולל מספר שלבים.

הרשמה מראש

סטודנטים המעוניינים להירשם למאסטר זה מוזמנים ליצור קשר ראשוני עם רכזת המאסטר או עם כל אדם מצוות התיאום לקבלת מידע עדכני.

יש להשלים הרשמה מקוונת דרך אתר האינטרנט של אוניברסיטת גירונה. ההרשמה מראש פתוחה בדרך כלל מפברואר ועד לרגע תחילת קורס המאסטר, באוקטובר.

התלמידים מעודדים להתחיל בתהליך ההרשמה מראש בהקדם האפשרי, עוד לפני סיום התואר הראשון. תמיד ניתן לגשת לטופס הבקשה ולעדכן את הקבצים הדרושים. עם זאת, ההרשמה מראש נשקלת על ידי ועדת הקבלה רק לאחר העלאת כל המסמכים הדרושים (לפיכך, עם סיום התואר הראשון) ולאחר התשלום של כ. הונפקו 30 אירו.

במקרה של B. Sc. סטודנטים, התיעוד הבא יהיה הכרחי לרישום מראש למאסטר:

 • דרכון או תעודת זהות לאומית או מסמך.
 • הסמכת אוניברסיטה - תעודה או תואר - המאפשרת לך גישה לתואר שני.
 • תעודה אקדמית המפרטת את הנושאים / המודולים שהושלמו, הציונים שהוענקו ומספר השעות / נקודות הזכות. עליו לספק מידע על מערכת הדירוג שבה נעשה שימוש.
 • תרגום רשמי של ה- B.Sc. ציון למערכת 0-10 המשמשת בספרד, באמצעות יישום מקוון זה של משרד החינוך הספרדי.
 • מסמך המאשר כי התואר שלך מאפשר לך לגשת לתואר שני במדינה בה הוענק לו. גם אם לא נחוץ בהחלט בכל המקרים, אנו ממליצים שתשיג מסמך כזה.
 • קורות חיים.
 • מכתב מוטיבציה קצר.

במקרים מסוימים, יש לתרגם את המסמכים לאנגלית / ספרדית / קטלונית והם עשויים גם להיות חוקיים כנדרש.

הַרשָׁמָה

לאחר סיום ההרשמה מראש, התלמיד יקבל הודעה בדוא"ל על החלטת הקבלה.

סטודנטים מורשים חייבים להירשם לפני המועד האחרון. ישנן תקופות שונות לרישום, זו הרגילה מאמצע יולי ועד סוף אוגוסט. במחצית השנייה של ספטמבר יש תקופת הרשמה נוספת, קצת לפני תחילת ההרצאות. ניתן לבצע את ההרשמה באופן מקוון, אך על התלמידים להביא את המסמכים המקוריים שהתבקשו לרישום מראש פעם אחת בג'ירונה.

עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

La Universidad de Girona es una institución pública que se integra en el sistema de universidades públicas catalanas, sobresale en la docencia y en la investigación y participa en el progreso y el des ... קרא יותר

La Universidad de Girona es una institución pública que se integra en el sistema de universidades públicas catalanas, sobresale en la docencia y en la investigación y participa en el progreso y el desarrollo de la sociedad mediante la creación, transmisión, difusión y crítica de la ciencia, la técnica, las humanidades, las ciencias sociales y de la salud y las artes. Es motor económico y cultural de su entorno, y expresa la vocación de universalidad y de apertura a todas las tradiciones, avances y culturas del mundo. קרא פחות