תואר שני במדעים ביו-רפואיים

כללי

תיאור התכנית

מה גורם למחלות? מה הרקע (האפי) הגנטי של הפרעות? כיצד מיקרואורגניזמים במעי תורמים לבריאות ומחלות? מהם המנגנונים העומדים בבסיס מחלות ואילו אסטרטגיות חדשות ניתן לתכנן לריפוי מחלות?

במהלך תכנית התואר השני במדעים ביו-רפואיים, תוכשר למצוא תשובות לשאלות אלה. התוכנית מכוונת היטב לרקע המדעי של בריאות, מחלות ומחקר פרה-קליני. תוכלו להיתקל בסביבה בינתחומית של מחקר מדעי בסיסי בפקולטה למדעים והנדסה ובסביבה הרפואית יותר של המרכז הרפואי באוניברסיטה.

אם יש לך תואר ראשון בתחום ביו-רפואי רלוונטי אתה יכול להגיש מועמדות לתוכנית שלנו לשנתיים ולהצטיין בקריירה שלך כחוקר ביו-רפואי או מומחה ביו-רפואי. אנו מציעים מסלולים הקשורים לביולוגיה של סרטן ולמערכת החיסון, ביולוגיה של מזון ותזונה, ביולוגיה של הזדקנות ומדעי המוח. בנוסף, אנו מציעים אפשרות ייחודית ליצור תוכנית ביו-רפואית בהתאמה אישית העונה על השאיפות שלך. דוגמאות לכך הן תכניות המוקדשות לווירולוגיה, (epi) גנטיקה, רפואה מחודשת, ניהול נתונים גדולים, ביולוגיה חישובית ותחומים רבים אחרים שבהם University of Groningen תפקיד מוביל ברחבי העולם.

עבור מי שיש לו את השאיפה להיכנס לענף, לקבוע מדיניות, להיות יועץ או למלא תפקיד ביו-רפואי בכל תחום אחר שאינו קשור למחקר, אנו מציעים גם מסלול מדע, עסקים ומדיניות (SBP). שתי תוכניות המחקר והן מסלול ה- SBP מותאמים ליישור קו השאיפות והפרספקטיבות הקריירה של התלמיד הבודד ומעוצבים תחת פיקוחו של פרופסור מנוסה (חבר).

היבט ייחודי של תכנית המחקר הוא שעד 75% מהתכנית ניתן להקדיש לפרויקטים מחקריים עצמאיים בהם אתה מצטרף לקבוצת מחקר להתנסות במדע על פי העיקרון של 'למידה על ידי עשייה', תחת הדרכתו של חוקר. אתה תוטמע בקבוצת מחקר ותתמלא באופן מלא במה שנדרש כדי להיות חוקר. לאלה שיש להם שאיפה להפוך לחוקר תעשייתי, יש גם אפשרות לעשות פרויקט מחקר בתוך חברה.

בנוסף להציע פרויקטים מחקריים אנו מספקים מגוון קורסים ללימוד אודות מיקרוביוטה, ביולוגיה חישובית, ניהול נתונים גדולים וכו '... וכל תחום חדש אחר בתחום המדע הביולוגי. הגש בקשה לתכנית שלנו אם אתה מחפש תואר שני דינאמי וייחודי עם פרספקטיבות נהדרות בקריירה.

למה ללמוד את התוכנית בחרונינגן?

 • מערכת חונכות בה פרופסור ייעודי מנחה אותך בתכנית
 • אפשרות ייחודית להלחין תוכנית שמתאימה לאינטרסים האישיים, השאיפות או הקריירה שלך
 • האפשרות לערוך פרויקט מחקר בחו"ל תוך שימוש ברשת הגלובלית הרחבה של המדענים שלנו
 • מסלולי "ביולוגיה של הזדקנות", "ביולוגיה של סרטן ומערכת חיסון", "ביולוגיה של מזון ותזונה" ו- "מדעי המוח"
 • התפאורה הרב תחומית הייחודית של מדענים מובילים ומומחים ביו-רפואיים

תכנית

תוכנית הלימודים

תכנית לשנתיים; נקודות זכות בשנה: 60 ECTS; רוב הקורסים הם 5 ECTS.

ללמוד בחו"ל

 • מומלץ ללמוד בחו"ל
 • במשך 20 שבועות בממוצע
 • מקסימום של 60 EC

החלפה: כל תכניות המדע וההנדסה שלנו מציעות אפשרויות ללמוד בחו"ל במספר מוסדות שותפים. השותפים שלנו כוללים 100 אוניברסיטאות מובילות באירופה (למשל בגרמניה, בריטניה ושוודיה) ובארצות הברית, סין, דרום מזרח אסיה ודרום אמריקה.

דרישות קבלה

תעודה הולנדית

דרישות ספציפיות עוד מידע
מינימום ידע נדרש מספיק מיומנות לאנגלית ברמה של פולקסווגן.
השכלה קודמת תואר ראשון באוניברסיטה במדעים ביו-רפואיים או תחום קשור המתמקד בידע ומיומנויות בממשק של ביולוגיה מולקולרית ותאית, כימיה אורגנית וביוכימיה, פיזיולוגיה והתנהגות אינטגרטיבית ומדעי הרפואה.

תעודה בינלאומית

דרישות ספציפיות עוד מידע
נושא נוסף משרד הקבלה ייעץ ללוח הקבלה בבקשתך, לאחר מכן החליט הלוח אם אתה עומד בדרישות הקבלה מבחינת הרמה הכללית של השכלה קודמת וידע רקע ספציפי.
השכלה קודמת

תואר ראשון במדעים ביו-רפואיים או תחום קשור, תוך התמקדות בידע ומיומנויות בממשק של ביולוגיה מולקולרית ותאית, כימיה אורגנית וביוכימיה, אימונולוגיה ופיזיולוגיה, אולי עם אלמנטים של מדעי המוח ההתנהגותיים. נדרשים ניסיון מעבדה והוכחת כישורי כתיבה מדעית אקדמית (כגון תזה או דו"ח מחקרי). מועצת הקבלה קובעת האם התוכן הספציפי של קורסים אלה / ים עומדים בתנאי הקבלה לתכנית המאסטר עליה הגשת מועמדות.

דרישות שפה

מבחן ציון מינימלי
הלהקה הכוללת של IELTS 6.5
מבוסס נייר TOEFL 580
מבוסס מחשב TOEFL 237
מבוסס אינטרנט TOEFL 92

הליך ההרשמה

מועצת הקבלה תחליט אם אתה יכול להתקבל לתכנית לתואר שני. היישומים מוערכים על בסיס רציף. אינך צריך לחכות עד מועד הגשת הבקשה.

מועדי יישום

סוג התלמיד מועד אחרון התחל קורס
סטודנטים הולנדים

01 במאי 2020

01 בספטמבר 2020

סטודנטים באיחוד האירופי / EEA

01 במאי 2020

01 בספטמבר 2020

סטודנטים שאינם איחוד אירופי / EEA

01 במאי 2020

01 בספטמבר 2020

שכר לימוד

לאום שנה תשלום טופס התוכנית
האיחוד האירופי / EEA 2019-2020 2083 אירו זמן מלא
שאינם האיחוד האירופי / EEA 2019-2020 15500 אירו זמן מלא
האיחוד האירופי / EEA 2020-2021 2143 אירו זמן מלא

לקוחות פוטנציאליים

סיכויי הקריירה שלך הם חוקר במגוון ארגונים כמו:

 • אוניברסיטאות
 • בתי חולים אקדמיים וכלליים
 • תעשיות ביו - רפואיות, פרמצבטיות או מזון

תפקידים המקשרים בין מדעי הביו-רפואה לאסטרטגיה עסקית או מדיניות בארגון חברתי, כגון קרן הלב וקרן הסוכרת. אתה יכול גם לעבוד עבור הממשלה בעמדה מייעצת.

מחקר

לפחות 60% מתוכנית התואר השני עורכים מחקר עצמאי

במסגרת תוכנית התואר השני מדעי הביו-רפואה תוכלו לבצע מחקר בתחומי המומחיות הבאים:

 • מנגנוני הדלקת והחסינות, אלרגיות וגידולים
 • יישומי ההשתלה של תאי גזע עובריים
 • כיצד תזונה משפיעה על הבריאות
 • מחלות במוח ובמערכת העצבים
 • ההיבטים הביולוגיים של הפרעות רגשיות ורגשיות כמו דיכאון, אנורקסיה נרבוזה והשמנה
 • הביולוגיה התאית מולקולרית העומדת בבסיס הפתולוגיות הקשורות לגיל.

ועוד הרבה!

עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... קרא יותר

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. קרא פחות
חרונינגן , ליוורדן + 1 יותר פחות