מגיסטר למדעים במדעי הבריאות - התמחות בבריאות הציבור אפידמיולוגיה

כללי

קרא עוד על תכנית זו באתר האינטרנט של מוסד הלימודים

תיאור התכנית

סקירה כללית

תוכנית האב במדעי הבריאות נועדה לספק לתלמידים הבנה מעמיקה של השיטות במחקר קליני או בבריאות הציבור. ההתמחויות כוללות אפידמיולוגיה קלינית, אפידמיולוגיה, ביוסטטיסטיקה, אפידמיולוגיה של בריאות הציבור, פסיכולוגיה רפואית, אפידמיולוגיה גנטית ומולקולרית ואפידמיולוגיה. לאחר השלמה, המועמדים יהיו בעלי הידע, ההבנה והמיומנויות להציע מחקרים מתקדמים, לכתוב פרוטוקולים מצויינים, לבצע את המחקר, לנתח את הנתונים באמצעות טכניקות סטטיסטיות מודרניות, ליצור מסקנות סיבתיות ניתנות להגנה, להגיע למסקנות מוצדקות , ולכתוב מחקרים מצטיינים. בהתאם לבחירה של התמחות, המועמד יתמקד למשל באוכלוסיות תצפיתיות, מחקרים אקראיים מבוקרים אקראיים, התערבויות בבריאות הציבור, נתוני רישום או מחקרים.

תוכנית זו היא NVAO מוכר. לקבלת מידע נוסף, בקר הולנדית פלמית ארגון ההסמכה (NVAO) ב www.nvao.net.

מטרות

התלמידים לרכוש את הכישורים הבאים:

 • יכולת לנסח בעיה קלינית או בריאות ציבורית ולתרגם אותה לשאלה מדעית.
 • יכולת לבצע מחקר נרחב בספרות הנוגעת לבעיה.
 • יכולת לתרגם שאלה מדעית לפרוטוקול מחקר.
 • רכישת כישורים כמותיים.
 • יכולת לבצע מסקנות סיבתיות.
 • היכולת להעריך ביקורתית מחקרים שפורסמו.
 • יכולת לערוך את המחקר, לאסוף ולנתח נתונים ולהסיק מסקנות.
 • יכולת לכתוב תזה של מאסטר, כולל מטרות החקירה, סיכום הספרות, החומרים, השיטות, התוצאות, הדיון והמסקנות של פרויקט המחקר ולהציג את הממצאים הללו בפגישות מדעיות. פרסום ממצאי המחקר בכתבי עת בינלאומיים.

אפשרויות קריירה

התואר מכין אותך לקריירה במחקר רפואי בינלאומי או לעמדות מנהליות או מייעצות ברפואה קלינית, בריאות הציבור, מחקר התרופות או מדיניות הבריאות.

האם אתה זכאי?

עליך להתאים לכל אחד מהקריטריונים הבאים:

 • יש לך תואר שני רלוונטי מתוך דיסציפלינה ברפואה קלינית או בבריאות הציבור (רופא, מדעי הבריאות, תזונה, ביולוגיה, בית מרקחת, מדעי הסביבה, מדעי החברה, כלכלה, פסיכולוגיה וכו ').
 • יש לך קצת מחקר רלוונטי ניסיון ואתה כבר (שיתוף) כתב כמה פרסומים מדעיים.
 • יש לך פקודת עבודה טובה של השפה האנגלית, הן בעל פה והן בכתב.

התמחות בריאות הציבור תוכן האפידמיולוגיה

מנהל התוכנית

פרופסור אלכס בורדורף, איר. דוקטורט.

תיאור

אפידמיולוגיה של בריאות הציבור היא האמנות והמדע למניעת מחלות, הארכת החיים וקידום הבריאות באמצעות המאמצים המאורגנים של החברה.

בעוד שמרפאים ומטפלים כלליים מספקים טיפול פרטני, התערבויות בריאות הציבור מכוונות לאוכלוסיות שלמות. שיפורים רבים נובעים מיוזמות בריאות הציבור המוצלחות: חיסון וצורות אחרות של בקרת מחלות מדבקות, סביבות עבודה בטוחות יותר, אם מניעתית וטיפול בילדים, מזון בטוח ובריא יותר, תכנון משפחה, בטיחות תנועה משופרת ושליטה בטבק. כדי להשיג או לשמר גישה יעילה שירותי הבריאות בחברה, יש צורך ניכר מומחיות בבריאות הציבור.

מטרת התוכנית לאפידמיולוגיה של בריאות הציבור היא להכשיר אנשי מקצוע בתחום הבריאות הציבורית, תוך התמקדות בידע ובמיומנויות ממגוון דיסציפלינות על מנת להגדיר, להעריך ולפתור בעיות בריאותיות. המשתתפים יהיו מוכנים למחקר ולתפקידי סגל ורמת מנהלים. הנושאים הכלולים בתכנית יהיו קידום הבריאות והתערבות בריאותית, בריאות בינלאומית, מדיניות בריאות וניהול, ובריאות תעסוקתית וסביבתית.

עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

Health matters. For patients and populations. It’s this knowledge that guides us as we prepare our students for international careers as researchers, executives or advisors. Whatever their field – cli ... קרא יותר

Health matters. For patients and populations. It’s this knowledge that guides us as we prepare our students for international careers as researchers, executives or advisors. Whatever their field – clinical medicine, drug research, public health or health-policy development – our graduates all serve one overarching interest: people’s health. קרא פחות
רוטרדם , אמסטרדם + 1 יותר פחות