מגיסטר לבריאות הציבור

כללי

תיאור התכנית

נושא בריאות הציבור מתמקד בבריאותה של הקהילה כולה. מטרתו לספק ידע והבנה של הגורמים העיקריים לבריאות ולמחלות בריאות, ולזהות התערבויות יעילות לצורך שיפור בריאות האוכלוסייה. בין תחומי הנושא השונים בניתוח של בריאות הציבור, ביוסטטיסטיקה ואפידמיולוגיה הם החשובים ביותר.

תיאור התוכנית

השנה הראשונה של התוכנית מורכבת משש קורסים חובה (60 ECTS אשראי). בקורס השלישי, התלמידים בוחרים כל שלושה קורסים מתוך ארבעת הקורסים המוצעים, או יוצאים לחילופין בחו"ל. המונח הרביעי מוקצה כתיבת תזה.

תזה של המורה (30 ECTS זיכויים) צריך להיות כתוב על נושא הקשור לקורסים בחירה נבחר על ידי התלמיד.

מטרת התזה היא להיערך לתכנון, פיתוח והצגת פרויקט מדעי בתחום בריאות הציבור. התזה יכולה להיות מחקר אמפירי המבוסס על נתונים שאליהם ניתנה לתלמיד גישה, או נתונים שהסטודנט אסף. זה יכול להיות גם ביקורת ספרות או פרויקט בעל אופי תיאורטי יותר.

יש לשים לב לכך שהנוכחות לכל ההרצאות והסמינרים בקורסים לבריאות הציבור היא חובה.

תוצאות למידה

מטרת תכנית הלימודים היא לאפשר לתלמידים להבין ולזהות את הגורמים הקובעים את בריאות האוכלוסייה, כלומר את מגוון הגורמים הביולוגיים, הסביבתיים, החברתיים וההתנהגותיים המשפיעים על בריאות האוכלוסייה. יתר על כן, התלמידים צריכים להיות מסוגלים להעריך אמצעים שונים שיכולים לשפר את בריאותם של אנשים.

לאחר השלמת המחקר, צפוי כי התלמידים יוכלו:

 • לייעץ לקובעי מדיניות לגבי התערבויות המשפיעות על בריאות האוכלוסייה
 • להעריך באופן ביקורתי את האפקטיביות של אמצעים שונים לבריאות הציבור
 • משקפים באופן ביקורתי היבטים חברתיים ותרבותיים של בריאות, מחלות ושירותי בריאות
 • החלת עקרונות כלכליים בריאותיים בתכנון מנגנוני מימון לבתי חולים ולמטפלים ראשוניים
 • לנתח את יעילות העלות של שימושים חלופיים של משאבי הבריאות, ולעשות השוואות שיטתי לצורך הגדרת עדיפות
 • להעריך באופן ביקורתי את המתודולוגיה של פרסומים מדעיים בבריאות הציבור
 • לזהות ולנתח אתגרים אתיים מרכזיים בבריאות הציבור
 • הסבר את הגורמים העיקריים לאי-שוויון בבריאות העולמית
 • יש ליישם את העקרונות של הרפואה המבוססת על ראיות ולהעריך באופן עצמאי את בסיס הידע להתערבויות
 • השתמש במערך של שיטות אפידמיולוגיות בניתוח של בעיות הקשורות לבריאות
 • לתכנן, ליישם ולהציג פרויקט מחקר על בריאות הציבור

זה חיוני כי התלמידים לומדים ליישם תיאוריות ושיטות רלוונטיות לניתוח שאלות בריאות בסיסיות. מושם דגש על לימוד שיטות מחקר כמותיות. לאחר השלמת תוכנית זו, התלמידים צריכים להיות מסוגלים למפות מחלות ובריאות באוכלוסייה לזהות את הגורמים החברתיים המשפיעים על הבריאות. הם צריכים להיות מסוגלים להעריך וליזום צעדים בריאותיים מונעים, להעריך את ההשפעה של אמצעים הקשורים לבריאות לתת חשבון של פתרונות הולמים לגבי הקצאת משאבים.

התוכנית כוללת תשעה קורסים, שכל אחד מהם יש 10 נקודות זכות (ECTS). שישה קורסים הם חובה ושלושה בחירה, שנבחרו מתוך רשימה של ארבעה קורסי בחירה חלופיים (או ניתן לקחת על חילופי בחו"ל). התזה של המאסטר (30 ECTS credit) משלימה את מבנה התוכנית ל -120 נקודות זכות (ECTS).

הוראה והערכה

ההוראה תכלול שיעורים בקמפוס, בדרך כלל בין שניים לשלושה או שלושה עד חמישה ימים משך כל קורס. מספר ומשך השיעורים בקמפוסים ישתנה על פני הקורסים השונים. ההשתתפות בהרצאות ובסמינרים היא חובה בכל הקורסים. בנוסף, ההוראה תתבסס על שימוש באינטרנט באמצעות מערכות ניהול הלמידה Canvas ו- Fronter. תואר שני זה תוכנית אינטנסיבית. כל הקורסים דורשים השתתפות פעילה של התלמידים.

שיטות הלימוד וההערכה מתוארות בתכנית הקורס לכל קורס. המחלקה לרפואה קהילתית משתמשת בעיקר בשיטות ההערכה הבאות: המטלה הביתית בנושא נתון; בית על נושא נבחר על ידי התלמיד; בדיקה בכתב, ו; הערכת תיק על בסיס הקצאות שהוגשו שהם חלק מקורס.

שפת הוראה

שפת ההוראה וכל חומר הסילבוס היא אנגלית.

התלמידים יכולים, לעומת זאת, לבחור אם הם רוצים לכתוב משימות ובחינות בנורווגית, שוודית, דנית או אנגלית.

הצעות עבודה

תואר שני בבריאות הציבור (MPH) מוכר יותר ויותר בעולם, והחוג לרפואה קהילתית ב- UIT The Arctic University of Norway נחשבת כמרכז מצוינות בינלאומית לאיכות מחקריה. בוגרי התוכנית ימצאו הזדמנויות לקריירה בתכנון הבריאות ובתפקידים רגולטוריים, בתי חולים, טיפול בקהילה, כמו גם בתעשייה. כמו כן, משרד החוץ יספק ידע רלוונטי ביותר לעבודה בינלאומית בתחום הבריאות, למשל בארגונים הומניטאריים בינלאומיים.

שירות הבריאות יש דרישה מתמדת עבור אנשי מוסמך. יש צורך מיוחד המומחיות בהבנת הסיבות, ומניעה של, מחלות מדבקות ולא דלקתיות כמו גם תאונות והתאבדויות. אטיולוגיה ומניעה הם נושאים מרכזיים בתכנית זו עם דגש על אפידמיולוגיה, ביוסטטיסטיקה ובריאות עולמית.

גישה למחקרים נוספים

על סיום מוצלח של תוכנית תואר, סטודנטים עשויים להיות זכאים להתקבל לתואר שלישי תוכנית במספר תחומים אקדמיים ב UIT The Arctic University of Norway או במקומות אחרים.

עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

UIT The Arctic University of Norway is the northernmost university of the world. Its location on the edge of the Arctic implies a mission. The Arctic is of increasing global importance. Climate change ... קרא יותר

UIT The Arctic University of Norway is the northernmost university of the world. Its location on the edge of the Arctic implies a mission. The Arctic is of increasing global importance. Climate change, the exploitation of Arctic resources and environmental threats are topics of great public concern, and which the University of Tromsø takes special interest in. At UiT The Arctic University of Norway you can explore global issues from a close-up perspective. קרא פחות
טרומסו , אלטה , נרוויק + 2 יותר פחות