מאסטר מחקר במדעי הבריאות - התמחות באפידמיולוגיה

כללי

קרא עוד על תכנית זו באתר האינטרנט של מוסד הלימודים

תיאור התכנית

סקירה כללית

תכנית אב למחקר במדעי הבריאות נועדה לספק לתלמידים הבנה מעמיקה של השיטות במחקר קליני או בבריאות הציבור. ההתמחויות כוללות אפידמיולוגיה קלינית, אפידמיולוגיה, אפידמיולוגיה של בריאות הציבור, אפידמיולוגיה גנטית ומולקולרית וניתוח כלכלי. לאחר השלמה, המועמדים יהיו בעלי הידע, ההבנה והמיומנויות להציע מחקרים מתקדמים, לכתוב פרוטוקולים מצויינים, לבצע את המחקר, לנתח את הנתונים באמצעות טכניקות סטטיסטיות מודרניות, ליצור מסקנות סיבתיות ניתנות להגנה, להגיע למסקנות מוצדקות , ולכתוב מחקרים מצטיינים. בהתאם לבחירה של התמחות, המועמד יתמקד למשל ניסויים קליניים, אוכלוסיות, התערבויות בריאות הציבור, או מודלים.

תוכנית זו היא NVAO מוכר. לקבלת מידע נוסף, בקר הולנדית פלמית ארגון ההסמכה (NVAO) ב www.nvao.net.

מטרות

התלמידים לרכוש את הכישורים הבאים:

  • יכולת לנסח בעיה קלינית או בריאות ציבורית ולתרגם אותה לשאלה מדעית.
  • יכולת לבצע מחקר נרחב בספרות הנוגעת לבעיה.
  • יכולת לתרגם שאלה מדעית לפרוטוקול מחקר.
  • רכישת כישורים כמותיים.
  • יכולת לבצע מסקנות סיבתיות.
  • היכולת להעריך ביקורתית מחקרים שפורסמו.
  • יכולת לערוך את המחקר, לאסוף ולנתח נתונים ולהסיק מסקנות.
  • יכולת לכתוב תזה של מאסטר, כולל מטרות החקירה, סיכום הספרות, החומרים, השיטות, התוצאות, הדיון והמסקנות של פרויקט המחקר ולהציג את הממצאים הללו בפגישות מדעיות. פרסום ממצאי המחקר בכתבי עת בינלאומיים.

אפשרויות קריירה

התואר מכין אותך לקריירה במחקר רפואי בינלאומי או לעמדות מנהליות או מייעצות ברפואה קלינית, בריאות הציבור, מחקר התרופות או מדיניות הבריאות.

האם אתה זכאי?

עליך להתאים את הקריטריונים הבאים:

  • יש לך תואר ראשון או תואר מוסמך רלוונטי או משויך לרפואה קלינית או לבריאות הציבור (רופא, מדעי הבריאות, תזונה, ביולוגיה רפואית, כימיה, בית מרקחת, מדעי הסביבה, מדעי התנועה האנושית, סוציולוגיה, כלכלה , פסיכולוגיה וכו ') או השכלה אקדמית רחבה עם מקצועות מספיקים דיסציפלינות הנ"ל.
  • יש לך פקודת עבודה טובה של השפה האנגלית, הן בעל פה והן בכתב.

התמחות בתחום האפידמיולוגיה

מנהל התוכנית

פרופסור ארפן איקרם, דוקטורנט.

תיאור

אפידמיולוגיה משחקת תפקיד אינטגרלי ביישום של מחקר רפואי לאוכלוסיות, אינטראקציה עם כמעט כל התמחות אחרת.

האפידמיולוגיה בוחנת את ההיארעות, הגורמים, ההשלכות והבקרה של המחלה, כמו גם אנשים, חולים ואוכלוסיות. זוהי משמעת בסיסית לרפואה קלינית ולבריאות הציבור. זה יכול, יחד עם המדע הבסיסי מחקר קליני, לספק כלים כדי ללמוד על האטיולוגיה ועל ההשלכות של מחלות, את האפשרויות למניעה וטיפול ואת פרופילי הסיכון של אנשים ואוכלוסיות. באמצעות שיטות מתקדמות כגון ניתוח סטטיסטי, מחקר שדה, וטכניקות מעבדה מורכבות, אפידמיולוגים מפתים אלמנטים שונים של המחלה ואת הדרכים שבהן הם קשורים.

מטרת התוכנית לאפידמיולוגיה היא להכין מועמדים לתפקיד מחקרי (למשל פרויקט תואר שלישי) בתחום הרפואה הקלינית או בריאות הציבור, או למשל, קריירה מוכוונת יותר למדיניות בתחום הבריאות. התוכנית כוללת קורסי חובה המכוונים לעיצוב לימודים, ביו-סטטיסטיקה וניתוח נתונים. בנוסף, יש צורך בהתמחות נוספת בתחומים ספציפיים של מחקר אפידמיולוגי. הכשרה מקיפה, בחבילות סטטיסטיות נפוצות, היא גם חלק חשוב מתכנית הלימודים. חלק גדול מהתוכנית מוקדש למחקר.

עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

Health matters. For patients and populations. It’s this knowledge that guides us as we prepare our students for international careers as researchers, executives or advisors. Whatever their field – cli ... קרא יותר

Health matters. For patients and populations. It’s this knowledge that guides us as we prepare our students for international careers as researchers, executives or advisors. Whatever their field – clinical medicine, drug research, public health or health-policy development – our graduates all serve one overarching interest: people’s health. קרא פחות
רוטרדם , אמסטרדם + 1 יותר פחות