מאסטר לרפואה תרגומית

כללי

קרא עוד על תכנית זו באתר האינטרנט של מוסד הלימודים

תיאור התכנית

תוכנית ה- MTM היא שנה אינטנסיבית של קורסים באוניברסיטת ברקלי וב- UCSF, כמו גם בפרויקטים מעשיים. תוכנית הלימודים מתוכננת סביב שלושה נושאי תוכן עיקריים:

 • הַנדָסָה
 • צרכים ואסטרטגיות קליניות
 • עסקים, יזמות וטכנולוגיה

מרכז הלימודים בתכנית הלימודים הוא קורס פרויקט גלעין. משלים של 10 חודשי עבודה עם מנטורים חיצוניים, כיתה זו נפגשת באופן קבוע בכדי לספק תמיכה של עמיתים, להציג מושגים ברפואה טרנסלציונית ולפתח מיומנויות הצגה.

תכנית ה- MTM דורשת יחידות של 24 סמסטרים * של קורסים בחטיבה העליונה ובוגרי תואר שני.

 • הנדסה (לפחות 10 סמסטרים או שווה ערך)
  • BioE 270 - אתגרי תרגום: אבחון, מכשירים וטיפול (2 רבע יחידות) [UCSF]
  • BioE 280 - סוגיות אתיות וחברתיות ברפואה מתורגמת (יחידת סמסטר אחד) [ברקלי]
  • BioE 252 - פתרונות טיפול קליניים המבוססים על צורך (יחידות דו-סמסטריות) [ברקלי]
  • בחירות בתחום ההנדסה הביולוגית **
 • צרכים ואסטרטגיות קליניות (לפחות 6 סמסטרים)
 • BioE 283 - תכנון מחקר קליני (2 יחידות רבעון) [UCSF]
 • BioE 260 - אתגרי תרגום ברפואה - "בית ספר אנטי-רפואי" (יחידת רבעון אחת) [UCSF]
 • BioE 285 - פיננסי וכלכלה בתחום הבריאות (2 יחידות רבעון) [UCSF]
 • אפשרויות בחירה לצרכים ואסטרטגיות קליניות **
 • עסקים, יזמות וטכנולוגיה (לפחות 8 סמסטרים או שווה ערך)
 • E270 A / B / + - מנהיגות הנדסית (יחידות 4 סמסטרים) [ברקלי]
 • BioE 290 - ניהול פרויקטים לרפואה טרנספורמציה Capstone (יחידות דו-סמסטריות) [ברקלי]
 • בחירות עסקיות / יזמיות **

143156_eysz.jpg© University of California, Berkeley

ניתן להפיץ את 6 היחידות של קורס Capstone ו- 2 יחידות של ניהול פרויקטים בין נושאי ההנדסה והעסקים כדי לעזור לסטודנטים להתאים אישית את תוכנית הלימודים האישית שלהם.

בנוסף לקורסים הנדרשים הללו, התוכנית מצריכה לפחות 6 יחידות * בחירות בוגרות. נושאים אלה נעים בין בריאות עסקית וציבורית למדעי המחשב ואפידמיולוגיה. רשימה רחבה של בחירות מאושרות נותנת מושג לגבי תוכניות לימוד אפשריות. במקרה שפרויקט או יעד מסוים בקריירה ייהנו מקורס אחר המוצע באוניברסיטה, ניתן לעבוד עם היועצים האקדמיים כדי להכין רשימת לימודים מתאימה.

בסוף השנה כל התלמידים משתתפים בסימפוזיון מיוחד להזמנה בלבד, כדי לחלוק את תוצאות מצגות הגלעין שלהם.

מכיוון ש- UC ברקלי מתוכנן בלוח זמנים של סמסטר ו UCSF מתוזמן ברבע שעה, תיאורי היחידות שונים בהתאם לקמפוס. יחידות סמסטר שוות ערך לחצי רבע יחידות. אלא אם כן צוין בקמפוס, היחידות המפורטות הן יחידות סמסטר.

שני קמפוסים, למידה חווייתית

הניסיון של הסטודנטים בתכנית ה- MTM אינו דומה לתוכניות בוגרים אחרות. הסטודנטים חברים בשתי קהילות בקמפוס, לומדים שיעורים, משתתפים בפעילויות, עובדים על פרויקטים גם בברקלי וגם בסן פרנסיסקו. זה מאפשר לסטודנטים לנצל את המשאבים של שני המוסדות ברמה העולמית הללו. התלמידים מתארים את התוכנית כאינטנסיבית ומהירה. כפי שצוין בתכנית הלימודים, ה- MTM הוא רב גווני, ותלמידים מעריכים את היכולת לראות את ההשלכות היזמיות של עבודתם הטכנית תוך יכולת ללמוד מגוון שיעורים עם מומחים מובילים בתחומים מרובים.

חוויית ה- MTM דורשת מאמץ של סטודנטים לנצל את שתי האוניברסיטאות. יש קישורי תחבורה ציבורית טובים בין ברקלי ל- UCSF, ועל התלמידים לתכנן לנסוע בין הקמפוסים מספר פעמים בשבוע. לרבים נוח לחיות ליד תחנת BART כדי לפשט את הלוגיסטיקה. UC ברקלי ו- UCSF נמצאים בלוחות שנה אקדמיים שונים, כאשר ברקלי במערכת הסמסטר ו- UCSF משתמשים ברבעים. ה- MTM עוקב אחרי שניהם; התוכנית מתחילה באמצע אוגוסט ומסתיימת באמצע יוני.

בוגרים

בוגרי MTM המשיכו למגוון רחב של קריירות בתחום הרפואה. חלקם מייסדים או מנהלי טכנולוגיה ראשיים של חברות סטארט-אפ קטנות לחדשנות. מספר עובד בתפקידי הנדסה בחברות ביוטכנולוגיה קטנות וגדולות. ובכל זאת, אחרים עובדים כאנליסטים בתחום הבריאות בחברות ייעוץ. התואר גם שימש להעמקת העניין בחינוך הקליני, כאשר מספר בוגרים המשיכו ללמוד בבית הספר לרפואה.

יישום

הבקשות להצטרפות לקבוצת 2021-2022 נפתחו בספטמבר והן אמורות להופיע ב -6 בינואר 2021, בשעה 20:59:59, שעון רגיל באוקיינוס השקט.

למרות שאין לנו תהליך הגשת בקשה, תמיד עדיף להגיש מועמדות מוקדם ככל שתוכל. בדרך זו, אם יש שגיאות, עדיין יהיה לך זמן לתקן אותן. בקשות שהוגשו לאחר המועד האחרון לא יתקבלו. נתונים תומכים כגון מכתבי המלצה וציוני TOEFL צריכים להגיע לא יאוחר מהתאריך האחרון שצוין לבקשה. לא יידע אותך אם בקשתך מוגשת באיחור - היא פשוט לא תטופל.

החלטות הקבלה מתפרסמות בתחילת מרץ. מועמדים להתקבל יתחילו את תוכניתם באמצע אוגוסט.

רשימת פעולות לביצוע

 1. שלוש (3) מכתבי המלצה
 2. חומרים נוספים (במידת הצורך)
 3. תמלילים לא רשמיים (מוגשים ברשת)
 4. המרת GPA (לסטודנטים בינלאומיים בלבד)
 5. מבחן אנגלית כשפה זרה (TOEFL) או הציון הרשמי הבינלאומי למערכת בדיקת השפה האנגלית (IELTS) (לסטודנטים בינלאומיים בלבד)
 6. דמי רישום

בקשות שאינן שלמות בזמן הבדיקה לא יהיו תחרותיות לקבלה. הקפדה על הגשת הבקשה הינה באחריות המבקש בלבד ועליה להיעשות במועד.

תהליך הגשת הבקשה מקוון לחלוטין . נא לא לשלוח עותקים של הצהרת המטרה, ציוני TOEFL, פרסומים, קורות חיים, תמלילים או מכתבי המלצה. ההוראות להגשת מכתבי ההמלצה באופן מקוון כלולות להלן. יש להגיש נתונים משלימים, כגון פרסומים, קורות חיים ודפי בית, על ידי הכללת כתובות האתרים בדוא"ל האישור שתקבל כשבוע לאחר הגשת הבקשה המקוונת שלך. יש להגיש את כל הבקשות דרך אתר הגשת הבקשה המקוון של קמפוס ברקלי. אנא דאג להבטיח שכל כתובות הדוא"ל, כולל שלך, מוזנות כהלכה.

143157_tablet.jpg© University of California, Berkeley

דרישות קבלה

דרישות הקבלה המינימליות נקבעות על ידי אגף סיום הלימודים באוניברסיטת ברקלי. מועמדים ממדינות בהן השפה הרשמית אינה אנגלית חייבים להוכיח גם בקיאות בשפה האנגלית.

החלטות הקבלה מבוססות על קריאה מקיפה של הבקשה הכוללת ציוני מבחנים, אקדמאים, מאמרים, מכתבי המלצה וניסיון קודם בעבודה ומחקר. סטודנטים מכל תחומי הלימוד זכאים להגיש מועמדות. כל המועמדים צריכים להיות מודעים לכך שתכנית הלימודים לתואר שני מצריכה עבודות קורס ביסודות הנדסה ביולוגית; בעלי רקע לא טכני צריכים לדבר על היכולת שלהם להתמודד עם המרכיבים הטכניים הקפדניים יותר של הלימודים. מועמדים שכבר בעלי תואר שני בהנדסה ביולוגית (או תחום דומה) צריכים לפרט את הסיבות שלהם להמשיך לתואר שני זה; אסור להכניס תארים כפולים.

שימו לב: תוכנית ה- MTM מתמקדת במיוחד בהכשרה ברפואה מתרגמת ולא במחקר בסיסי. ככזה, תואר שני זה מיועד בדרך כלל כתואר סופני לסטודנטים המעוניינים בתעשייה או מיזמים יזמיים. זה לא מיועד לשער לתכנית דוקטורט משותפת לביו-הנדסה. מועמדים המתכוונים להמשיך בתארים נוספים מעבר לתכנית ה- MTM צריכים להיות מוכנים להסביר את מסלולם החינוכי המיועד.

עדכון אחרון: נוב 2020

אודות בית הספר

The University of California was founded in 1868, born out of a vision in the State Constitution of a university that would "contribute even more than California's gold to the glory and happiness of a ... קרא יותר

The University of California was founded in 1868, born out of a vision in the State Constitution of a university that would "contribute even more than California's gold to the glory and happiness of advancing generations." קרא פחות