לימודים ארוכי מחזור, מאסטר פיזיותרפיה

כללי

תיאור התכנית

לימודי תואר שני לתואר שני, 5 שנים תכנית מלאה במשרה מלאה עם הכשרה מעשית כחלק אינטגראלי מהמחקרים והזדמנות להירשם ללימודי דוקטורט.

פיזיותרפיה היא מקצוע רפואי המספק שירותי בריאות בכל הנוגע לשיקום ושמירה על תפקוד תקין של הגוף וניידות. במסגרות רבות, פיזיותרפיה משולבת עם שירותים רפואיים אחרים, שמטרתה מניעה וטיפול במחלות.

בהתאם לפעולה החדשה על מקצוע הפיזיותרפיסט, סעיף 17, סעיף 1 לתקנה של שר המדע וההשכלה הגבוהה מיום 26 בספטמבר 2016, על תנאי הלימודים, פיזיותרפיה יוצעו רק כמחקרי תואר שני באקדמיה בין תוכניות אחרות כגון: רפואה, רפואה ורפואת שיניים, רפואה מעבדה, רוקחות, רפואה וטרינרית, משפטים וחוק קנוני.

סטודנטים המעוניינים לעבוד כפיזיותרפיסטים בפולין ולהתחיל את תכנית הלימודים לתואר שני באורך של 5 שנים בפיזיוטרפיה 1 אוקטובר 2017, מחויבים להשלים 6 חודשים הכשרה מעשית לאחר סיום הלימודים, לקחת את הבחינה הלאומית התמחות פיזיוטרפיסטים, לרשום את עצמם הלאומי פיזיותרפיה הרישום.

5 שנים שלנו במשרה מלאה תואר מוסמך תואר שני פותחה תוך התייחסות מלאה לשינויים שחלו לאחרונה בהוראות שירות הבריאות באיחוד האירופי ובתקני חינוך והוראות קונפדרציה העולמית לפיזיותרפיה (WCPT). התוכנית כוללת שיעורים והרצאות של צוות הוראה מנוסה ובעל הכשרה גבוהה, כולל פיזיותרפיסטים בכירים ואנשי מקצוע בתחום הבריאות. התלמידים לומדים גם למידה תיאורטית בכיתה מבוססת והכשרה מעשית המבוססת על קליני. הם מקבלים את הידע של צורות עדכני ביותר של טיפול ידני (למשל Kinesiotaping) ו התחדשות וטיפול בריאות (כגון עיסוי ספורט, תזונה ספורטיבית, טכניקות הרפיה).

MSc בפיזיותרפיה מכין סטודנטים לעבודה עצמאית עם חולים חולים ונכים החלים על שיטות פיזיות עם מטרות מניעה וריפוי. סטודנטים לזכות ביכולות של תכנון ובקרה האפקטיבי תהליך שיקום רפואי. רכישת יכולות אלה מתאפשרת הודות ללוח זמנים נרחב של שיעורים תיאורטיים ומעשיים בשיטות מיוחדות המשמשות בפיזיותרפיה, בטכניקות נוירו-התפתחותיות (PNF, neuromobilisation), ברפואה פיזית ואבחון תפקודי ותוכניות שיקום. בוגרים מוכנים לעבודה במוסדות מחקר מדעיים, מדינת מרכזים מנהליים ועירוניים ולהשיג את הזכות להגיש בקשה מיוחדת בלימודי פיזיותרפיה PhD.

מלבד תוכנית הלימודים החובה, לסטודנטים יש אפשרות להשתתף בקורסי הכשרה משלימים מרצון.

מיקום

התוכנית כוללת מיקומים קליניים המשולבים במהלך הקורס. יש הזדמנות לעשות הכשרה מעשית תחת פיקוחו של פיזייותרפיסטים מוכשרים ביותר במגוון של מתקנים קליניים הממוקמים מקומית, ארצית ובינלאומית.

בשנת 2010 ייסד VPU את המרכז הפיזיותרפי האקדמי, מרפאה מודרנית המתפארת בחוויה שלא יסולא בפז, אשר ניתן להשתמש בה לא רק על ידי הסטודנטים שלנו בפיזיותרפיה, אלא גם על ידי אזרחי לובלין. במרכז יש את הציוד העדכני ביותר עבור אבחון גוף מלא ושיקום, וחתם חוזה עם מערכת הבריאות הלאומית הפולנית. בשל ניסיון רב ערך שנלמד מעשית בהשתתפות פיזיוטרפיסטים בעתיד הוא גם מקום שבו התלמידים עושים את הקליניקה שלהם ואיפה המחקר המדעי מתנהל.

קריירה

פיזיותרפיסטים מטפלים במגוון רחב יותר של מטופלים. במסגרת בית החולים הם עשויים להיות מעורבים בתחום הבריאות של קשישים, בריאות הנפש, נוירולוגיה, אורתופדיה, פדיאטריה, טיפול פליאטיבי, ראשוני ונשימה. חלק מהפיזיותרפיסטים בוחרים לעבוד במגזר הפרטי או בסביבה חלופית כגון מרכזי שיקום, בתי אבות, בתי ספר לילדים בעלי מוגבלויות פיזיות, מרכזי חינוך, מתקני ספא ובריאות, מועדוני כושר, מרפאות בריאות ויופי.

לתשומת לבך

צריכת אוקטובר 2017 לתכנית התואר בפיזיותרפיה מאפשרת לקבל את התואר השני במהלך לימודי מחזור של 5 שנים, בעוד שבוגרי תואר ראשון בפיזיותרפיה VPU מציע הזדמנות אחרונה להשיג את התואר השני - .

עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

Vincent Pol University (VPU) is located in Lublin in eastern Poland, 170km south of Warsaw. Lublin is an historic city set on the banks of the River Bystrzyca. It is popular with tourists and students ... קרא יותר

Vincent Pol University (VPU) is located in Lublin in eastern Poland, 170km south of Warsaw. Lublin is an historic city set on the banks of the River Bystrzyca. It is popular with tourists and students alike, and is a great place to study. קרא פחות