דוקטורט למדעי הרפואה (ד"ר מדען. מד.)

כללי

תיאור התכנית

תכנית הדוקטורט במשרה חלקית במדעי הרפואה (ד"ר. מדעית. Med.) מקדמת הבנה של השיטות והמיומנויות של שיתוף פעולה מדעי, בין-תחומי בין מחקר קליני למחקר בסיסי, מכירה את התלמידים עם השיטות והמושגים של מדעי הרפואה ומכינה אותם. לעבודה במחקר קליני בעיקר אך גם מדעי הטבע ו / או מדעי הבריאות.

זה מכוון לאנשים שסיימו בהצלחה קורס אוניברסיטאי רלוונטי ומעוניינים לרכוש או לפתח יכולת מחקרית במסגרת פעילותם הנוכחית או העתידית. הנושאים הרלוונטיים מובנים ככל מסלולי הלימוד שהושלמו שתוכניות הלימוד שלהם מתמקדות בהקניית ידע ומיומנויות הרלוונטיים לרפואה, סיעוד, בריאות או מדעי הטבע.

134804_pexels-photo-4149040.jpeg

דרישות וקבלה

הקבלה ללימודי דוקטורט פתוחה בפני מי שסיימו בהצלחה (דיפלום, תואר שני) מאוניברסיטה או מכללה מוכרים באחד מתחומי הלימוד הבאים:

 • רפואה אנושית, רפואת שיניים או רפואה וטרינרית,
 • פרמקולוגיה, מדעי אחיות,
 • ביולוגיה, ביו-פיזיקה, ביוכימיה
 • מדעי ספורט ותזונה, מדעי אחיות,
 • פְּסִיכוֹלוֹגִיָה,
 • מדעי אחיות,
 • תעודה מדעית או תואר שני,
 • דיפלומה או תואר שני ברלוונטיות למדעי הבריאות.

יש להוכיח לפחות חמש שנים או 300 נקודות זכות.

במקרים מיוחדים, הנהלת האוניברסיטה עשויה לדרוש מהפונה לספק הוכחה לכך שהוא או היא יתקבלו לדוקטורט באוניברסיטה הביתית שלו או באוניברסיטה מוכרת אחרת במדינת מולדתו.

ההחלטה על הקבלה מתקבלת על ידי הנהלת האוניברסיטה וניהול התוכנית על בסיס המלצות ועדת הבחירה.

אין זכאות להתקבל ללימודי דוקטורט.

תהליך בחירה

החלטת הבחירה תתקבל בכל הנוגע להתאמתו ומוטיבציה של המועמד לתכנית הנבחרת. הכושר מבוסס על הכשרה רלוונטית קודמת, ניסיון מקצועי, פרסומים ומצגות.

הנהלת האוניברסיטה, יחד עם ראש תוכנית הלימוד, יבצעו בחירה ראשונית על בסיס מסמכי הבקשה. כל המועמדים הכלולים בבחירה מקדימה זו יוזמנו על ידי ועדת בחירה בפקולטה למדעי הרפואה לראיון בחירה בליכטנשטיין. הוועדה מורכבת מנציג הנהלת האוניברסיטה, הנהלת התוכנית ולפחות שני חברים ממעגל המרצים.

ועדת הבחירה נותנת המלצה בדבר קבלתו או דחייתו של כל מבקש.

הַרשָׁמָה

יש להגיש בקשה בכתב מלאה ל- UFL בתוך תקופת הבקשה שפורסמה. היישום כולל

 • טופס הרשמה מלא,
 • קורות חיים עם תצלום דרכון,
 • הוכחת תואר (עותק מקורי או מאושר),
 • עותק של הדרכון או תעודת הזהות,
 • מכתב מוטיבציה

הרשמה לשנת 2020

 • תחילת הלימודים: 15 באוקטובר 2020
 • מועד רישום: 30 ביוני 2020
 • אירוע הסברה: 15 במאי 2020, 17.30h

שכר לימוד

שכר הלימוד ללימודי דוקטורט במדעי הרפואה (ד"ר. מדעית רפואית) ב- UFL הוא 27,750 CHF. (CHF 1,250.– דמי הרשמה ו- 26,500 CHF. - במשך שמונה סמסטרים). חשבוניות מונפקות סמסטר אחר סמסטר, עיין בטופס ההרשמה לקבלת פרטים.

משך והיקף

משך התוכנית לתואר שלישי במדעי הרפואה (ד"ר מדע. מד.) הוא ארבע שנים (8 סמסטרים) ותואם 180 נ"ז. למעט כמה מודולים, הנלמדים גם בימי חמישי, הקורסים מתקיימים בימי שישי ושבת אחת לחודש ב- UFL. אנו נותנים חשיבות רבה לנוכחות קבועה לקורסים. כדי לסיים בהצלחה, יש להגיע לפחות 80 אחוז מהקורסים.

מבנה ומודולים

תכנית הדוקטורט מורכבת מביצוע וכתיבה של עבודת מחקר עצמאית וכן חלקים לימודיים המסתכמים בכ- 38 ECTS (ECTS-KP). עדויות להישגיות בחלקי הלימודים מוגשות בצורה של בחינות סמסטר בכתב.

מודולים ECTS-KP
מודול 1: יסודות העבודה המדעית 8
מודול 2: עבודה מדעית ליסודות ספציפיים ז
מודול 3: אזור ספציפי לנושא 5
מודול 4: סיומת מומחה 3
מודול 5: תקשורת ומצגת 5
מודול 6: ביומטריה וסטטיסטיקה 5
מודול 7: פורום מדעי 5
סה"כ ECTS-KP (כולל רשומות ביצועים) 38

דוקטורט קולוקוויום

המודול "פורום מדעי" קובע ארבעה קולוקציות של דוקטורט - "דו"ח מדעי", "דו"ח התקדמות", "לייסטונגשאו / חזרה" ואני "לייסטונגסשאאו / חזרה II" - המשמשים לדיון בקרב סטודנטים ומרצים. כל סטודנט מחויב להשתתף בקולוקציות הדוקטורט. בקולוקוויום הראשון לדוקטורט יש להציג חשיפה של עבודת המחקר המתוכננת. הקולוקוויה הבאה תתמקד בהיבטי תוכן.

בחינת דוקטורט

בחינת הדוקטורט פתוחה לקהל הרחב. בחינת הדוקטורט מורכבת מהרצאה של הדוקטורנט בנושא עבודת המחקר וסקר בו על הדוקטורט להפגין ידע מעמיק בתחום עבודת הדוקטורט כמו גם תכני הוראה.

עדכון אחרון: אפר 2020

אודות בית הספר

The UFL is a non-profit foundation (Art. 552ff of the Liechtenstein Persons and Companies Act) and has its headquarters in the municipality of Triesen. The Private University in the Principality of Li ... קרא יותר

The UFL is a non-profit foundation (Art. 552ff of the Liechtenstein Persons and Companies Act) and has its headquarters in the municipality of Triesen. The Private University in the Principality of Liechtenstein (UFL) sees itself as a modern university educational institution and sees its task in independent teaching and research. With its accredited part-time doctoral programs in medical science and law, it is unique in the region. The UFL is committed to the concept of lifelong learning and organizes its courses exclusively on a part-time basis. קרא פחות