ביומכניקה היא משמעת מדעית בין-תחומית, אשר מבוססת על ידע מפורט של האנטומיה והביוכימיה של תהליכים רלוונטיים, עוסקת במבנה המכני ובהתנהגות של מערכות חיים ושל אינטראקציות מכאניות הדדיות.

המטרה התיאורטית העיקרית היא ניסוח של כללים תקפים, הן ברמה התאית והן ברמת האורגני, כמו גם ברמה האנושית, הפרטית. הגישה הביו-פיסיקלית וההנדסית המתודולוגית לפתרון משימות נתמכת על ידי ידע ברמה גבוהה של האופי הביולוגי. המחקר מתבצע ברמות שונות, החל במיקרו-ביומכניקה (רמה תאית) ועד מערכות מאקרו חיות (למשל ביומכניקה של בני אדם). ניתן ליישם יישומים ביומכניים במגוון רחב של מדעים ופעילויות מקצועיות.

ביומכניקה בצורה זו יכולה לשמש לא רק בתחום המחקר הבסיסי אלא גם במגוון רחב של פעילויות מקצועיות כגון רפואה שיקום, ארגונומיה, הנדסה משפטית וביו-רפואית, ספורט וכו '. מרכז ההדרכה של אוניברסיטת קרל והאקדמיה מהמדעים של הרפובליקה הצ'כית מספקת לימודי בינתחומיים לתואר דוקטור. לימודי תואר ראשון בהיקף רחב ובמסגרת התמחויות מסוימות. תוכניות הלימודים של התלמידים הן אישיותיות ביותר על פי דרישות הנושא הנבחר והתמחות. במהלך הלימודים, מושם דגש רב על פעילות המחקר העצמאית של התלמידים במסגרת עבודת צוות של מרכז ההדרכה.

מתקני הניסוי כוללים מעבדות של מקומות עבודה הכשרה מיוחדת. פרסומי התלמידים מופיעים במגזינים מדעיים מכובדים, והשתתפות פעילה בכנסים נחשבת לחלק בלתי נפרד מדוקטורט. pid


תיאור קריטריונים לאימות והערכה

  • תכנית לימודים לתואר שני, כלומר הגשת עותק מוסמך של התעודה באוניברסיטה, או הגברת ההשכלה האקדמית, עד ליום 30 בספטמבר 2019.
  • הגשת טופס הבקשה כולל כל המתחם הרלוונטי, כלומר קורות חיים, הפניה מקצועית, קבלת התשלום של דמי הכניסה עד 30 באפריל 2019
  • הגשת עבודת הדוקטורט עד 30 באפריל 2019
  • סיום בהצלחה של הבחינה, המבוססת על ידע מתאים בתחום המדעי שנבחר.

בחינות הכניסה נעשות בצורה של ראיון בנושא הדוקטורט. תזה, המדגימה את הכישורים הטכניים של המבקש לתכנית הלימודים של הדוקטורט ואת היכולת לעבוד עם ספרות זרה מיוחדת. הפרויקט מוערך על ידי ועדת המומחים.


תנאי כניסה

הקבלה ללימודי הדוקטורט מותנית בהשלמה מוצלחת של תכנית לימודים לתואר שני.

שיטת אימות:


ספרות מומלצת, שאלות לדוגמה

הקריאות מומלצות על ידי מפקחים פוטנציאליים בודדים והן מבוססות על נושאים מקצועיים של עבודת הדוקטורט והדיסציפלינה הנבחרת. בפרט, מונוגרפיות מגזינים IF מכובד. ספרות ומשאבים מוצעים ניתן לראות בפרופילים של המפקחים הספציפיים.

מידע נוסף באתר האינטרנט של האקדמיה למדעים של הרפובליקה הצ'כית: http://dspb.avcr.cz


סיכוי קריירה

בוגר הדוקטורט בביומכניקה מוכן מבחינה מקצועית. הוא בעל הידע והמיומנויות הדרושים לפתרון סוגיות מדעיות ומחקריות הנוגעות למחקר בסיסי ויישומי, כמו גם לתחומים אחרים של מחקר ופיתוח, שבהם מעורב ביומכניקה. במסגרת ההתמחות שלו, הבוגר הוא המוסמך לתקשר עם הקהילה המדעית. יש לו גם מיומנויות חדשניות, יושרה אקדמית ומקצועית, ומתבונן בערכים אתיים בעבודת המדע. פעילויות הפרסום שלו משקפות את יכולת הניתוח הקריטי וכן הערכה וסינתזה של רעיונות מקיפים חדשים בתחום הביומכניקה. בוגר מוסמך ביותר עבור מקום עבודה מיוחד במפעלים החינוכיים ובמדינה או במינהל הציבורי.

שפת ההוראה של התוכנית:
  • אנגלית

ראה עוד 15 תוכניות שמוצעות על ידי Charles University Second Faculty of Medicine »

עדכון אחרון: ינואר 9, 2019
קורס זה הוא מבוסס קמפוס, משולב קמפוס ומקוון
Start Date
אוק 2019
Duration
4 שנים
תכנית מלאה
Price
2,000 CZK
לשנה אקדמית. דמי הרשמה מקוונים: 540 CZK.
לפי מיקום
לפי תאריך
Start Date
אוק 2019
מועד אחרון להגשת בקשה

אוק 2019

Location
מועד אחרון להגשת בקשה
End Date