University of Veterinary Medicine Budapest

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

סיור וירטואלי באוניברסיטה שלנו

58742_lo_53.jpg

האוניברסיטה לרפואה וטרינרית, הוא בית הספר הוטרינרי היחיד בהונגריה. זהו מוסד ממלכתי הממונה וממומן על ידי משרד היכולות האנושי ומוסמך להנפיק את הדוקטורט של דוקטור לרפואה וטרינרית (DVM), תואר ראשון במדעים (BSc) בביולוגיה ותואר ראשון של פילוסופיה דוקטור (Ph.D. ) במדעי וטרינריה. לאוניברסיטה יש תפקיד בסיסי בהוראה במהלך מאסטר למדעים (MSc) בביולוגיה, גם. לאוניברסיטה יש שיא הוראה רצוף במשך יותר ממאתיים שנה, מה שהופך אותו לאחד מבתי הספר הוותיקים ביותר בעולם.

הונגריה, בשל שטחים פשוטים שלה מתאים במיוחד גידול בעלי חיים נרחב, תמיד היה מפיק בקנה מידה גדול ויצואן של בעלי חיים ומוצרים מן החי. מימי הביניים המאוחרים הובלו עדרים גדולים של בקר ובעלי חיים אחרים לשווקי וינה, נירנברג, מינכן והעיריות הצפון-איטלקיות, שבהן חיות משק בהונגריה, בעיקר סוסים ובקר, נמכרו היטב. ההגירה שנמשכה מספר שבועות למקומות השוק היתה די מנסה הן את החיות והן את הרועים הנלווים, שידעו היכן למצוא מרעה עם דשא ומים טריים בדרך. הם היו גם לוחמים מנוסים המסוגלים להגן על הסחורה היקרה שלהם (ועל הכסף בדרך חזרה) מפני התקפות של שודדים. המסחר המסורתי הזה נמשך עד המאה ה -16, כאשר האימפריה הטורקית המתרחבת הפכה את שטח הממלכה ההונגרית לשדה קרב במשך 150 השנים הבאות.

כאשר גורשו הטורקים, נותרה מאחור מדינה הרוסה. בסוף המאה ה -17, הונגריה הפכה קונדומיום עם אוסטריה תחת הקיסרים הבסבורג. המסלולים המסחריים הישנים חודשו מחדש, אך הפעם היו זקוקים לבעלי-החיים ההונגריים ולמנהלי המלחמה שלהם גם לצבא הקיסרי: בשר לאספקה, לסוסים ולפרשים על מנת להפוך את הליבה של הפרשים הקלסיים ההונגריים, ה"הוסרים". לשם כך מצאו השליטים הנאורים של האימפריה הרב-לאומית את הצורך לפתח תשתית בסיסית בהונגריה, התחום שבו באו הבשר, התירס, הסוסים והחיילים הטובים. חלק מההתפתחויות הללו היה יישום מערכת חינוך ארצית. אוניברסיטאות חדשות נפתחו, בשנת 1782 החליט הקיסר יוסף השני להקים בית ספר לרפואה וטרינרית בעיר Pest (כיום חלק בודפשט).

היסטוריה קצרה של החינוך הווטרינרי בהונגריה

בשנת 1787, זמן קצר לאחר הקמתו של בית הספר הווטרינרי הראשון בעולם (1762, ליונס) הוקם "יו"ר לריפוי בעלי חיים" בפקולטה לרפואה בעיר Pest (כיום אזור של העיר בודפשט) כדי לספק לסטודנטים של רפואה וניתוח עם ידע בסיסי של מחלות בעלי חיים וניהול שלהם, חלק בלתי נפרד מפעילות של רופא כללי באותה תקופה.

בתחילת המאה ה -19, התרחבות מהירה של סוסים מסורתיים גידול בקר על המישורים ההונגריים קרא לפיתוח מוסדי הולם. לפיכך, בשנת 1851 היו"ר של ריפוי בעלי חיים הפך עצמאי מן הפקולטה לרפואה כמו "המכון המלכותי של רפואה וטרינרית". בשנת 1899, מעמדה שונה לזה של קולג 'המלכותי עם הזכות להנפיק את תעודת DVM (דוקטור Veterinariae Medicinae). כמכללה עצמאית, בית הספר הזה זכה למוניטין בינלאומי במחצית הראשונה של המאה העשרים. משנת 1960 היא קיבלה מעמד של אוניברסיטה עצמאית.

כחלק של ארגון מחדש של המדינה בכללותה בשנת 2000 באוניברסיטה הפך את הפקולטה למדע וטרינרי, בודפשט של אוניברסיטת סנט István שהוקם זה עתה. החל בקיץ 2016 בית הספר שלנו חזר לעצמו את עצמאותו ולכן השם הקודם אוניברסיטת רפואה וטרינרית חל. זה עוד על אוניברסיטה הממלכתית ואת התוכנית כבר פיקוח מתמיד ומוסמך על ידי מועצת ההסמכה ההונגרית.

58743_lo_59.jpg

הסמכה בינלאומית

בשנת 1995 הוסמך בית הספר הוטרינרי על ידי האיגוד האירופאי של המפעלים לחינוך וטרינרי (EAEV). ביקור המעקב התקיים בשנת 2004 עם תוצאה חיובית. ההסמכה של בית הספר הוטרינרי בבודפשט התחזקה על ידי EAEV ו- FVE (הפדרציה של וטרינרים של אירופה). דו"ח ההסמכה מסכם: "אוניברסיטת וטרינרית מדע יכול לתבוע עמדה גאה בקרב עמיתיה האירופיים שלה. בוגריו הצעירים לא צריכים לחשוש להתחרות עם עמיתיהם האירופיים על הידע שלהם ועל מיומנויות מעשיות ".

הונגריה היא מאז 2004 חברה מלאה באיחוד האירופי, שמשמעותה קבלת תארים בתוך האיחוד האירופי והשוויון שלהם עם תארים ממדינות אחרות באיחוד האירופי. דיפלומה בודפשט מתקבל בנוסף למדינות האיחוד האירופי בכמה אחרים גם כן. לאחר סיום בחינת הבחינות בקנדה או בארה ב ", זכאים הבוגרים לתושבות ולתרגול בצפון אמריקה.

עובדות ומספרים

אוניברסיטת וטרינרית רפואה בודפשט היא, לפי הצורך, מדינה עם אוכלוסייה של 10.5 מיליון דולר, בית הספר הוטרינרי היחיד בהונגריה. ההרשמה הנוכחית היא כ 100, 120 ו 120 סטודנטים עבור הונגרית, גרמנית ואנגלית תוכניות, בהתאמה. כלומר, יש לנו בסך הכל 1,000 תלמידים בבית הספר הוטרינרי. כמו במקרה של כל אוניברסיטאות המדינה במדינה הפקולטה היא בפיקוח רשמי על ידי משרד החינוך ותוכניות ההוראה והמחקר שלה הם גם בחסות משרד החקלאות ופיתוח אזורי והאקדמיה ההונגרית למדעים.

58744_fb_lo_69.jpg

מיקומים

בודפשט

כתובת
István u. 2
1078 בודפשט, הונגריה